5nci Sınıf İngilizce

5. Sınıf İngilizce İçin
İhtiyacınız Olan Her Şey

Ortaokul İngilizcesi için tüm etkinliklerimiz hazır. Yeni okullarında 5. sınıfa başlayan öğrencilerimizi biz yine aynı yerimizde bekliyoruz... *englishall ailesi olarak 5. Sınıf öğrencilerimize harika bir platform hazırladık. Bu platform sayesinde tüm öğrenciler 5. Sınıf İngilizce konuları hakkında bilgi sahibi olacaklar. Tüm kelimeleri öğrenebilmeniz için alıştırmalar, etkinlikler bulabilirsiniz. Aynı zamanda dil bilgisi konuları ilgili de pek çok alıştırma sizi bekliyor.

5. Sınıf İngilizce Konuları Nelerdir?

5. sınıf İngilizcederslerinde öğrenciler bir sene boyunca toplam 10 ünite görmektedirler. Her bir ünitede kelime ve günlük konuşma dili odaklı içerikler vardır. Kelimeleri öğrenip yapıları kullanarak belli konular hakkında rahatlıkla iletişim kurabiliyor olacaksınız. Hem öğrenmeye hem de eğlenmeye var mısınız? Haydi başlayalım. Sırası ile ünitelere bir göz atalım.

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite: Hello

5. Sınıf İngilizce 1. Ünite adı ‘Hello’dur. Anlamı ‘merhaba’ demektir. Ünite başlığından da anlaşılacağı üzere insanlarla tanışmak ve insanları tanıtmak üzerine kurgulanmış bir ünitedir. Bu ünite sonunda İngilizce konuşarak, rahatlıkla yeni insanlarla tanışabilir ya da ailenizi, arkadaşlarınızı tanıtabilir hale geleceksiniz. Bu üniteyi platformumuzdan çalışırken aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

5. Sınıf İngilizce 2. Ünite: My Town

Müfredatta yer alan 5. Sınıf İngilizce 2. Ünite adı ‘My Town’ yani ‘Benim Kasabam’ dır. Tahmin edeceğiniz üzere bu ünite, yaşadığımız yeri anlatırken ihtiyacımız olacak kelimeleri ve kalıpları içerir. Bu ünite sonunda bir yeri tarif etmeyi, nerede olduğunu sormayı İngilizce kullanarak başaracaksınız. Hazırsanız başlayalım.

5. Sınıf İngilizce 3. Ünite: Games and Hobbies

5. Sınıf İngilizce 3. Ünite adı ‘Games and Hobbies’dir. ‘Oyunlar ve Hobiler’ anlamına gelir. Adından da anlaşılacağı üzere oynadığımız oyunlar ve hobilerimizi içeren bir ünitedir. Eğlence ve oyun dolu bir ünite olacağı baştan belli. Sizce de öyle değil mi? Bu üniteyi çalışırken platformumuzda aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz:

5. Sınıf İngilizce 4. Ünite: My Daily Routine

5. Sınıf İngilizce 4. Ünite adı ‘My Daily Routine’ yani ‘Günlük Rutinim’ dir. Günlük yaşantımızla ilgili bilgiler içeren bir ünitedir. Bu üniteyi çalışırken platformumuzda aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz:

5. Sınıf İngilizce 5. Ünite: Health

5. Sınıf İngilizce 5. Ünite adı ‘Health’ yani ‘Sağlık’dır. Bu ünite sağlığımızla ilgili kelime ve kalıpları içerir. Bu üniteyi çalışırken platformumuzda aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz:

5. Sınıf İngilizce 6. Ünite: Movies

5. Sınıf İngilizce 6. Ünite adı ‘Movies’ yani ‘Filmler’dir. Bu ünite, adından da anlaşılacağı üzere, filmler ve film türleri hakkındadır. Kim film izlemeyi sevmez ki? Platformumuzda aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz:

5. Sınıf İngilizce 7. Ünite: Party Time

5. Sınıf İngilizce 7. Ünite adı ‘Party Time’ yani ‘Parti Zamanı’dır. Siz de parti yapmaya hazır mısınız? Platformumuzda bu ünitede aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz:

5. Sınıf İngilizce 8. Ünite: Fitness

5. Sınıf İngilizce 8. Ünite adı ‘Fitness’ yani ‘Bedenen Formda Olma’dır. Sizce de sağlık ünitesi ile bağdaştırılabilir mi? En nihayetinde, sağlıklı olmak her şeyden önce gelir. Platformumuzda bu ünite ile ilgili aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz:

5. Sınıf İngilizce 9. Ünite: Animal Shelter

5. Sınıf İngilizce 9. Ünite adı ‘Animal Shelter’ dır. Bu sözcük ‘Hayvan Barınağı’ anlamına gelir. Bu ünite, hayvanların isimleri, yaşam koşulları, nerede yaşadıkları, nasıl beslendikleri ile ilgili bilgiler içerir. Peki ya siz hayvan sever misiniz? Platformumuzda bu ünite ile ilgili aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz:

5. Sınıf İngilizce 10. Ünite: Festivals

5. Sınıf İngilizce 10. Ünite adı ‘Festivals’ dır. Bu sözcük ‘Festivaller’ anlamına gelir. Bu ünitede adından anlaşılacağı üzere eğlence dolu festivaller, farklı ülkelerden kültürler tanıyacağınız birçok içerik var. Platformumuzda bu ünite ile ilgili aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz:

Umarız farklı etkinliklere desteklediğiniz 5. Sınıf İngilizce dersleri harika geçecek. Birbirinden eğlenceli, keyifli, deli dolu konular sizleri bekliyor. Tek yapmanız gereken platformumuzu düzenli ziyaret etmek, ve tabi ki de keyif almak!

Comments 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.