3ncü Sınıf İngilizce

3. Sınıf İngilizce Dersi İçin
İhtiyacınız Olan Her Şey Bir Arada

Mini mini birler! Çalışkan ikiler! Öğrenciler İkinci sınıfta tanıştıkları İngilizce dersini 3. sınıf İngilizce dersi ile pekiştirmeye ve öğrenmeye devam ediyorlar. İkinci sınıfta öğrendiklerini 3. Sınıfta genişleten öğrencilerimize yardımcı olacak tüm etkinleri bir araya getirdik. 3. Sınıf İngilizce kelime etkinlikleri ve testleri kapsayan sitemiz size son derece yardımcı olacaktır.

İngilizce dersinin ne kadar zevkli ve eğlenceli bir ders olduğunu fark etmeniz için sizlere gerekli olacak tüm etkinlikleri hazırladık. Okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerinizi geliştirmenin en zevkli ve kolay yolu için sitemizi sık sık ziyaret etmenizde fayda var. Ders öncesi hazırlanırken, ders sonrası tekrar ve sınavlardan önce mutlaka sitemizden yardım alın. Haydi gelin hep birlikte, 3. Sınıfta bizi İngilizce dersinde neler bekliyor görelim.

3. Sınıf İngilizce Müfredatında Neler Var?

İlkokul 3. Sınıf İngilizce kitabı iki farklı yayın evi tarafından hazırlanmıştır. Ancak her iki kitap içerikleri aynı olan kaynaklardır. Basit kavramların yanında basit cümle yapılarının da öğretildiği bir yıl olan 3. Sınıf İngilizce dersleri son derece renkli ve eğlenceli bir şekilde geçecek şekilde planlanmıştır. Öyleyse 3. sınıfta öğrenciler hangi konuları öğreniyor gelin birlikte görelim.

3. Sınıf İngilizce Konuları Nelerdir?

3. sınıf İngilizce derslerinde öğrenciler bir sene boyunca toplam 10 ünite görmektedirler. Her ünite içinde günlük hayatta kolaylıkla kurabileceğiniz cümle yapıları ve yeni kelimeler öğretilmektedir. Bu 10 ünite sırası ile;

3. Sınıf İngilizce 1. Ünite: Greeting

İlkokul İngilizce 3. Sınıf 1. Ünite “Greeting” yani “selamlaşma”dır. 3. Sınıf İngilizce 1. Ünite Kelimeleri selamlaşma, hal hatır sorma gibi cümleler ve cümle içindeki kelimeleri kapsamaktadır. Ayrıca yeni kelimelere ek olarak sayıları da öğreniyor olacağız.

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için kelimeleri görselleriyle incelemeyi ve oyunlarımızla pekiştirmeyi ihmal etmeyin.

3. Sınıf İngilizce 2. Ünite: My Family

“Aile” anlamına gelen 3. Sınıf İngilizce 2. Ünitesinde; aile üyeleri hakkında kelimeler ve cümle kalıpları öğretilmektedir. Bu ünitede öğrendikleriniz ile ailemizdeki üyeleri rahatlıkla tanıtabilir ve tanımak için karşınızdakine sorular yöneltebilirsiniz.

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için;

3. Sınıf İngilizce 3. Ünite: People I Love

“Sevdiğim İnsanlar” anlamına gelen 3. Sınıf İngilizce 3. Ünitede; insanların dış görünüşleri ile alakalı sıfatları öğrenilmektedir. Buna ek olarak; insanların yapabildiklerini ve yapamadıklarını anlatabilmek için “can-can’t” kalıpları ile cümle kurmayı öğreneceğiz.

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için;

3. Sınıf İngilizce 4. Ünite: Feelings

“Duygular” anlamına gelen 3. Sınıf İngilizce 4. Ünitede; his ve duygularımızı ifade eden sıfatları öğrenip, bu sıfatlar ile cümleler kuracağız. Karşımızdakine nasıl hissettiğini sorabilir ya da biri bize nasıl hissettiğimizi sorduğunda duygularımızı ifade edebiliriz.

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için;

3. Sınıf İngilizce 5. Ünite: Toys and Games

“Oyuncaklar ve Oyunlar” anlamına gelen 3. Sınıf İngilizce 5. ünitede; oyuncak isimlerini öğreneceğiz. Sonrasında ise “Have you got a…?” (Sen…… sahip misin?) soru kalıbı ile karşımızdakine o şeye sahip olup olmadığını sorabilir ve “ Yes, I have….”(Evet, benim …… var.) cevap cümlesi ile bize sorulan soruya cevap verebiliriz.

Son olarak; “How many…?” yani kaç tane soru kalıbı ile sorular sorup, “There is ..." ve "There are ...” cümle kalıpları ile o nesneden kaç tane olduğunu söyleyebiliyor olacağız.

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için;

3. Sınıf İngilizce 6. Ünite: My House

“Benim Evim” anlamına gelen 3. Sınıf İngilizce 6. Ünitede; evin bölümlerini isimleri ile öğreneceğiz. “Where?” yani “Nerede?” sorusu ile kişi ve nesnelerin yerini soracağız. Bununla birlikte yer yön tarif eden belirteçleri de öğrenmiş olacağız.

Bir önceki ünitede öğrendiğimiz “have got” kalıbının “has got” kullanımını da öğreneceğiz ve cümle içinde kullanacağız. Sonrasında geometrik şekillerin isimlerini öğreneceğiz ve bununla oyunlar kurup oynayacağız.

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için;

3. Sınıf İngilizce 7. Ünite: In My City

“Benim Şehrimde” anlamına gelen 3. Sınıf İngilizce 7. Ünitede; şehirde karşımıza çıkabilecek bina ve dükkan isimleri ile birlikte yer yön tarif etmeyi öğreneceğiz.

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için;

3. Sınıf İngilizce 8. Ünite: Transportation

“Ulaşım” anlamına gelen 3. Sınıf İngilizce 8.ünitede; bazı taşıt ve toplu taşıma araçlarının isimlerini öğreneceğiz. Bununla birlikte “How can I get to ...?” (...ya nasıl gidebilirim?) soru cümlesi ile soru sormayı öğreneceğiz. Bu sorulara hangi taşıtla ulaşabileceğini söyleyebilmek için taşıtlardan önce “by” kullanmayı öğreneceğiz. Mesela;” by bus: otobüs ile“

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için;

3. Sınıf İngilizce 9. Ünite: Weather

“Hava durumu” anlamına gelen 3. Sınıf İngilizce 9. Ünitede; hava durumlarını ifade eden kelimeleri öğrenip, “How is the weather?” yani; “Hava nasıl?” sorusu sorulduğunda cevap verebileceğiz.

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için;

3. Sınıf İngilizce 10. Ünite: Nature

“Doğa” anlamına gelen 3. Sınıf İngilizce 10. Ünitede; hayvan isimleri, doğa ve hoşlandığımız şeylerden bahsedeceğiz.

Bu üniteyi en iyi şekilde öğrenebilmek için;

3. Sınıf İngilizce Kelimeler

3. sınıf İngilizce üniteleri temel kelimelerden oluşmaktadır. Öğrencilerin bu temel kelimeleri yaşlarına uygun çeşitli etkinlikler ile pekiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu etkinlikler çoğunlukla kelime oyunları, hafıza oyunları, puzzle, flashcards, kes-yapıştır etkinlikleri, çeşitli görseller, eşleştirme oyunları ve boyama etkinlikleri ile çocuklar eğlenerek İngilizce öğreneceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.