7. Sınıf 3. Ünite Etkinlikleri

7. Sınıf 3. Ünite Etkinlikleri "Biographies" yani "Biyografiler" ünitesinde geçen sözcük ve kalıpları pekiştirmeniz için hazırlanmıştır.

Geçmişte yaşamış ünlü kişilerin ele alındığı Biyografiler temalı bu ünitedeki yeni kelimeleri sesli ve görsel sözlük şeklinde bulabilir ve kelimeleri mikrofonunuz aracılığı ile tekrar ederek telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz.

Kelimeleri doğru okuyup söyleyebilen öğrenciler derslerde hem daha rahat olur hem de derslere daha aktif katılırlar. İster okulda isterse okul dışı bir ortamda konuşma fırsatı bulduklarında kendilerine daha fazla güvenir ve hata yapma endişesine kapılmazlar.

İşte bu yüzden okul dışında çok fazla İngilizce konuşma fırsatınız olmadığı için özellikle ses tanıma özellikli etkinlikleri tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın tekrar en iyi öğrenme yöntemidir.

7. Sınıf 3. Ünite Etkinlikleri ile İngilizce derslerinize umarız biraz katkı sağlayabiliriz. İlgili etkinlikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.