7. Sınıf 3. Ünite Etkinlikleri

7. Sınıf 3. Ünite Etkinlikleri "Biographies" yani "Biyografiler" ünitesinde geçen sözcük ve kalıpları pekiştirmeniz için hazırlanmıştır.

Geçmişte yaşamış ünlü kişilerin ele alındığı Biyografiler temalı bu ünitedeki yeni kelimeleri sesli ve görsel sözlük şeklinde bulabilir ve kelimeleri mikrofonunuz aracılığı ile tekrar ederek telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz.

Kelimeleri doğru okuyup söyleyebilen öğrenciler derslerde hem daha rahat olur hem de derslere daha aktif katılırlar. İster okulda isterse okul dışı bir ortamda konuşma fırsatı bulduklarında kendilerine daha fazla güvenir ve hata yapma endişesine kapılmazlar.

İşte bu yüzden okul dışında çok fazla İngilizce konuşma fırsatınız olmadığı için özellikle ses tanıma özellikli etkinlikleri tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın tekrar en iyi öğrenme yöntemidir.

7. Sınıf 3. Ünite Etkinlikleri ile İngilizce derslerinize umarız biraz katkı sağlayabiliriz. İlgili etkinlikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Image

Kelimeler

7. Sınıf 3. Ünitede geçen  70 yeni kelime. İstediğiniz kadar dinleyin. Hatta siz söyleyin o dinlesin. Doğru kelime telaffuzu için mutlaka deneyin.
Image

Eşleştirme

7. Sınıf 3. Ünite kelimelerini eşleştirin. 4'erli gruplar halinde verilen "Sports" ünitesinde kullanılan 48 kelimeyi tekrar edin. Toplam 12 kelime seti vardır.
Image

Hafıza Kartları

7. Sınıf 3. Ünite kelimelerini kapalı kartları eşleştirerek tekrar edin. Hem doğru telaffuzları tekrar tekrar dinleyin hem de hafızanızı güçlendirin.
Image

Was/Were Konu Anlatımı

Geçmiş Zamanda (Simple Past Tense) isim, durum veya hal belirten cümle yapıları ve kurallar.
Image

Dinleme-Anlama Testi

Geçmiş Zamanda verilen durumlarla ilgili görsellere bakarak sesli soruları dinleyin ve testleri cevaplayın. 2şer soru-cevaplı 10 etkinlik bulunmaktadır.
Image

Was/Were Kavrama Testi

Geçmiş Zamanda Was-Were kullanımını pekiştirmeye yönelik bu etkinlikte verilen durumlarla ilgili görsellere göre "Özne-Fiil" uyumunu pekiştirin. Toplam 25 soru bulunmaktadır.
Image

Simple Past Tense (Geçmiş Zaman)

Fiil Cümleleri

Geçmiş Zamanda fiil cümleleri nasıl oluşturulur? Düzenli Fiiller ve Düzensiz Fiiller nedir? Olumlu-Olumsuz-Soru cümleleri ile ilgili sesli örnekleri inceleyip sesli alıştırmalarla pekiştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.