5. Sınıf 6. Ünite Kelime Testi

5. Sınıf 6. Ünite Kelime Testi - Movies

5. Sınıf 6. Ünite Kelime Testini "Filmler" anlamına gelen "Movies" ünitesinde bulunan kelimelerden seçerek hazırladık. Genel olarak bu ünitede film türleri ve karakter özelliklerini anlatırken kullanılan sıfatlardan bahsedilmektedir. Ayrıca beğenilerin nasıl ifade edileceği konusuna da yer verilmiştir.

Bu testteki amaç sizleri farklı bir şekilde yeni öğrendiğiniz kelimeler ile bir kez daha karşı karşıya getirmek. Bu sayede kelimeleri bir kez daha görerek tekrar etmenizi istiyoruz. Böylece sınav öncesi yapacağınız hazırlık süresi de azalacaktır. Ayrıca derslere daha çok katılmak için cesaret kazandıracaktır. Unutmayın en iyi öğrenme düzenli tekrar ile olur.

Aşağıdaki 5. Sınıf 6. Ünite Kelime Testi için "Movies" ünitesindeki yeni ve önemli kelimelerden 28 tane seçtik. Hızlı bir kelime tekrarı için kullanabileceğiniz bu testteki sorular için 3'er tane seçenek verilmiştir.

Comments 9

  1. Harika bir site sadece bazen yavaşlıyor, oda düzeltilir mükemmel ötesi ir site İngilizce tekrarını yaptıktan sonra buraya giriyorum tekrar ettiğim konuları pekiştiriyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.