7. Sınıf 4. Ünite Etkinlikleri

7. Sınıf 4. Ünite Etkinlikleri "Wild Animals" yani "Vahşi Hayvanlar" ünitesinde geçen sözcük ve kalıpları pekiştirmeniz için hazırlanmıştır.

Vahşi Hayvanlar temalı bu ünitedeki yeni kelimeleri sesli ve görsel sözlük şeklinde bulabilir ve kelimeleri mikrofonunuz aracılığı ile tekrar ederek telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz.

Kelimeleri doğru okuyup söyleyebilen öğrenciler derslerde hem daha rahat olur hem de derslere daha aktif katılırlar. İster okulda isterse okul dışı bir ortamda konuşma fırsatı bulduklarında kendilerine daha fazla güvenir ve hata yapma endişesine kapılmazlar.

İşte bu yüzden okul dışında çok fazla İngilizce konuşma fırsatınız olmadığı için özellikle ses tanıma özellikli etkinlikleri tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın tekrar en iyi öğrenme yöntemidir.

7. Sınıf 4. Ünite Etkinlikleri ile İngilizce derslerinize umarız biraz katkı sağlayabiliriz. İlgili etkinlikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Image

Kelimeler

7. Sınıf 4. Ünitede geçen  83 yeni kelime. İstediğiniz kadar dinleyin. Hatta siz söyleyin o dinlesin. Doğru kelime telaffuzu için mutlaka deneyin.
Image

Eşleştirme

7. Sınıf 4. Ünite kelimelerini eşleştirin. 4'erli gruplar halinde verilen "Wild Animals" ünitesinde kullanılan 80 kelimeyi tekrar edin. Toplam 20 kelime seti vardır.
Image

Hafıza Kartları

7. Sınıf 4. Ünite kelimelerini kapalı kartları eşleştirerek tekrar edin. Hem doğru telaffuzları tekrar tekrar dinleyin hem de hafızanızı güçlendirin.
Image

Oyunlar

7. Sınıf 4. Ünite İngilizce Oyunlar. Hem kelimeleri tekrar edin hem de öğrendiklerinizi yarışarak ve eğlenerek pekiştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.