2nci Sınıf İngilizce

2. Sınıf İngilizce Dersi İçin

İhtiyacınız Olan Her Şey Bir Arada

1. sınıfı okuma-yazmayı, toplama-çıkarmayı öğrenip bitiren miniklerimiz, 2. Sınıf İngilizce derslerini iple çekerler. Çünkü yabancı bir dili konuşabilmek onları son derece heyecanlandırır. Aslında çok haklılar da. Değil mi? Günümüzde İngilizce bilmek gerçekten bir ayrıcalık sayılırken, artık miniklerimiz için İngilizce öğrenme vakti geldi de geçiyor bile. Onlar için hazırladığımız içeriklerimiz ile eğlenceli bir şekilde İngilizce derslerini pekiştirebilirler. Sitemizde 2. sınıf öğrencilerimizin faydalanabileceği kelime çalışmaları, çeşitli kelime ve hafıza oyunları, dinleme ve yazma çalışmaları bulunmaktadır. Tüm bu çalışmalar her ünite için ayrı ayrı hazırlanmıştır. Peki 2. Sınıf İngilizce yıllık plan ve müfredatında neler var gelin birlikte görelim.

2. Sınıf İngilizce Müfredatında Neler Var?

İlkokul 2. Sınıf İngilizce kitabı bilim-Kültür Yayınları tarafından hazırlanan bir kaynaktır. En basit kavramların öğretildiği bir yıl olan 2. Sınıf İngilizce dersleri son derece renkli ve eğlenceli bir şekilde geçecek şekilde planlanmıştır. Konular günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelime ve kelime öbeklerinden oluşmaktadır. Öyleyse 2.sınıfta öğrenciler hangi konuları öğreniyor gelin birlikte görelim.

2. Sınıf İngilizce Konuları Nelerdir?

2. sınıf İngilizce derslerinde öğrenciler bir sene boyunca toplam 10 ünite görmektedirler. Her ünite kelime ve günlük konuşma dili bazında içeriklerden oluşmaktadır. Rengârenk ve cıvıl cıvıl konularla İngilizce öğrenmek çok eğlenceli olacaktır. Bu 10 ünite sırası ile;

2. Sınıf İngilizce 1. Ünite: Words

İlkokul İngilizce 2. Sınıf 1. Ünite “Words” yani “Kelimeler”dir. 2. Sınıf İngilizce 1. Ünite kelimeleri en çok kullanılan kelimelerdir ve insanlara neler bildiğimizi söyleyebiliriz. Bu kelimeler tüm sene boyunca karşımıza en sık çıkacak kelimelerdir. Bu yüzden bu kelimeleri öğrenmek için yapmanız gerekenler şunlardır:

2. Sınıf İngilizce 2. Ünite: Friends

“Arkadaşlar” anlamına gelen 2. Sınıf İngilizce 2. Ünitesinde; arkadaşlık, tanışma, selamlama gibi cümle kalıpları öğretilmektedir. Bu ünitede öğrendikleriniz ile kendinizi rahatlıkla tanıtabilir ve tanımak için karşınızdakine sorular yöneltebilirsiniz. Bu üniteyi çok iyi öğrenmek için:

2. Sınıf İngilizce 3. Ünite: In the Classroom

“Sınıfta” anlamına gelen 2. Sınıf İngilizce 3. Ünitede; teşekkürlerini sunma ve teşekküre cevap verme, basit yönergeler verme ve cevaplama, basit yönlendirmeler yapma ve anlayamadığını belirtme durumlarında kullanılan yapılar üzerince durulmaktadır. Bu üniteyi iyi öğrenmek için:

2. Sınıf İngilizce 4. Ünite: Numbers

“Sayılar” anlamına gelen 2. Sınıf İngilizce 4. Ünitede; sayıları söyleyebilmeyi, nesnelerin kaç tane olduğunu, sınıf nesnelerini ve basit cümle yapılarını öğreniyor olacağız. Bu üniteyi iyi öğrenmek için:

2. Sınıf İngilizce 5. Ünite: Colors

“Renkler” anlamına gelen 2. Sınıf İngilizce 5. Ünitede; renkler ile sevdiğimiz sevmediğimiz şeyleri söylemeyi öğreneceğiz. Bu üniteyi iyi öğrenmek için:

2. Sınıf İngilizce 6. Ünite: At the Playground

“Oyun alanında” anlamına gelen 2. Sınıf İngilizce 6. Ünitede; basit cümle yapıları ile birlikte önerilerde bulunmayı da öğreneceğiz. Bu üniteyi iyi öğrenmek için:

2. Sınıf İngilizce 7. Ünite: Body Parts

“Vücudun bölümleri” anlamına gelen 2. Sınıf İngilizce 7. Ünitede;  vücudumuzun bölümleri ile birlikte, sahiplik belirten cümle yapıları ve emir cümle yapılarını öğreneceğiz. Tüm bunları iyi öğrenebilmek için;

2. Sınıf İngilizce 8. Ünite: Pets

“Evcil hayvanlar” anlamına gelen 2. Sınıf İngilizce 8. Ünitede; evcil hayvanlar ve yer-yön belirten cümle yapıları ile birlikte basit cümleler kurmayı öğreneceğiz. Tüm bunları iyi öğrenebilmek için;

2. Sınıf İngilizce 9. Ünite: Fruits

“Meyveler” anlamına gelen 2. Sınıf İngilizce 9. Ünitede; meyvelerin isimlerinin yanında hoşlandığımız ve hoşlanmadığımız şeylerden bahsetmeyi öğreneceğiz. Bu üniteyi iyi öğrenebilmek için;

2. Sınıf İngilizce 10. Ünite: Animals

“Hayvanlar” anlamına gelen 2. Sınıf İngilizce 10. Ünitede; hayvan isimleri, yetenekler ve hoşlandığımız şeylerden bahsedeceğiz. Bu üniteyi iyi öğrenebilmek için;

2. Sınıf İngilizce Tüm Kelimeler

2. sınıf İngilizce üniteleri temel kelimelerden oluşmaktadır. Öğrencilerin bu temel kelimeleri yaşlarına uygun çeşitli etkinlikler ile pekiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu etkinlikler çoğunlukla kelime oyunları, hafıza oyunları, puzzle, flashcards, kes-yapıştır etkinlikleri, çeşitli görseller, eşleştirme oyunları ve boyama etkinlikleri ile çocuklar eğlenerek İngilizce öğreneceklerdir.

2. Sınıf İngilizce Ders Kitabı

2. sınıf İngilizce derslerinde 2021-2022 eğitim öğretim yılında Bilim ve Kültür Yayınları tarafından İngilizce dersleri için hazırlanan 2. Sınıf İngilizce kitabı kullanılmaktadır. Sitemiz devlet okullarında işlenen bu ders kitabı ile birebir giderek, özenle hazırlanan etkinlikler sayesinde öğrenmede çeşitlilik sağlamaktadır.

2. Sınıf İngilizce Test

2. sınıf İngilizce derslerini öğrenmek kadar, kendimizi test etmemiz de bir o kadar önemlidir. Öğrendiklerinizi yazarak, okuyarak ve dinleyerek test edebilmeniz için sitemiz son derece ayrıntılı bölümler sunmaktadır. Mutlaka interaktif olarak kendinizi değerlendirmeniz gerekir. Böylece neler öğrendiğinizi ya da nerelerde eksik kaldığınızı belirlemeniz kolay olacaktır. Her ünitenin içinde ayrı ayrı bu bölümler bulunmaktadır.

2. Sınıf İngilizce Dinleme Metinleri

İngilizce öğrenirken dört büyük becerinizi geliştirmeniz gerekir. Bu dört beceri; okuma, yazma, konuşma ve dinlemedir. Dil öğrenirken dinleme becerisi kesinlikle yok sayılmaması gereken son derece önemli bir etmendir. Dinleme çalışmaları yaparken televizyon, radyo, internet, sosyal medya, yabancı dizi ve filmleri izleyip dinleyerek yapılabilir. 2nci sinif İngilizce ders kitabı içeriklerine uygun etkinliklerle tüm öğrenme stillerine uygun şekilde aktiviteler yaparak İngilizcenizi geliştirmeye katkıda bulunabilirsiniz. Sitemizde 2. Sınıftan 8. Sınıfa kadar her seviyenin ders kitabındaki ünitelerle birebir uyumlu etkinlikler bulunmaktadır. Her ünitenin kelimeleri görsellerle birlikte verilmekte ve dinleme, yazma, eşleştirme yapma ve oyunlar ile pekiştirilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.