5. Sınıf 3. Ünite Kelime Testi

5. Sınıf 3. Ünite Kelime Testi - Games and Hobbies

5. Sınıf 3. Ünite Kelime Testini "Oyunlar ve Hobiler" anlamına gelen "Games and Hobbies" ünitesinde bulunan kelimelerden seçerek hazırladık. Genel olarak bu ünitede insanların düzenli olarak yaptığı eğlenceli işlerden ve hobilerinden bahsedilmektedir. Ayrıca cümleye "-ebilmek/-abilmek" anlamı katan "can/can't" konusuna da yer verilmiştir.

Bu testteki amaç sizleri farklı bir şekilde yeni öğrendiğiniz kelimeler ile bir kez daha karşı karşıya getirmek. Bu sayede kelimeleri bir kez daha görerek tekrar etmenizi istiyoruz. Böylece sınav öncesi yapacağınız hazırlık süresi de azalacaktır. Ayrıca derslere daha çok katılmak için cesaret kazandıracaktır. Unutmayın en iyi öğrenme düzenli tekrar ile olur.

Aşağıdaki 5. Sınıf 3. Ünite Kelime Testi için "Games and Hobbies" ünitesindeki yeni ve önemli kelimelerden 26 tane seçtik. Hızlı bir kelime tekrarı için kullanabileceğiniz bu testteki sorular için 3'er tane seçenek verilmiştir.

Comments 10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.