5. Sınıf 7. Ünite Kelime Dinleme Testi 2

5. Sınıf 7. Ünite Kelime Dinleme Testi 2. Bölüm ile "Party Time" yani "Parti Zamanı" ünitesi ile ilgili yeni öğrendiğiniz kelimeleri dinleyin.

Parti ve eğlence temalı ünite kelime ve kalıplarını tekrar etmeniz için hazırladığımız bu 5. Sınıf 7. Ünite Kelime Dinleme Testi 2. bölüm özellikle kelime bilgisi, dinleme-anlama becerisi ve telaffuz geliştirmeyi hedeflemektedir.

Resimleri ile birlikte verilen kelimeleri istediğiniz kadar dinleyerek hem okunuşlarını pekiştirin hem de dinlediğiniz kelimenin hangisi olduğunu öğrendiklerinizi test edin.

Çoğu zaman öğrenme ortamlarındaki öğrenciler ders içindeki etkinliklere cevabı bilse bile katılmak istemez. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de yanlış telaffuz etme endişesidir. Oysa telaffuz konusunda kendini iyi hisseden öğrenciler bu endişeden uzakta olurlar. Ve öğrendikleri konuya daha çok odaklanırlar. Bu yüzden dinleme etkinlikleri, derslere katılmak veya gerektiğinde konuşmak için, size büyük cesaret verecek etkinliklerdir. Hem de ders esnasında söz alıp konuşmak için sizleri daha da cesaretlendirecektir.

Aşağıdaki testte 5. Sınıf 7. Ünite olan "Party Time" ünitesinde geçen yeni 10 kelimeyi dinleyin. Ve duyduğunuz kelimeyi gösteren doğru resmi işaretleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.