7. Sınıf 2. Ünite Etkinlikleri

7. Sınıf 2. Ünite Etkinlikleri "Sports" yani "Sporlar" ünitesinde geçen sözcük ve kalıpları pekiştirmeniz için hazırlanmıştır.

Sporlar temalı bu ünitedeki yeni kelimeleri sesli ve görsel sözlük şeklinde bulabilir ve kelimeleri mikrofonunuz aracılığı ile tekrar ederek telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz.

Kelimeleri doğru okuyup söyleyebilen öğrenciler derslerde hem daha rahat olur hem de derslere daha aktif katılırlar. İster okulda isterse okul dışı bir ortamda konuşma fırsatı bulduklarında kendilerine daha fazla güvenir ve hata yapma endişesine kapılmazlar.

İşte bu yüzden okul dışında çok fazla İngilizce konuşma fırsatınız olmadığı için özellikle ses tanıma özellikli etkinlikleri tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın tekrar en iyi öğrenme yöntemidir.

7. Sınıf 2. Ünite Etkinlikleri ile İngilizce derslerinize umarız biraz katkı sağlayabiliriz. İlgili etkinlikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Image

7. Sınıf 2. Ünite Kelimeleri

7. Sınıf 2. Ünite Etkinlikleri için ünitede geçen 70 aed yeni kelimeden oluşan sesli ve görsel sözlik. Hatta ses tanıma özelliği ile. İstediğiniz kadar dinleyin. Hatta siz söyleyin o dinlesin.

Doğru kelime telaffuzu için mutlaka deneyin.

Image

7. Sınıf 2. Ünite Kelime Eşleştirme Etkinlikleri

7. Sınıf 2. Ünite kelimelerini eşleştirin. 4'erli gruplar halinde verilen "Sports" ünitesinde kullanılan 60 kelimeyi tekrar edin. Toplam 15 kelime seti vardır.
Image

7. Sınıf 2. Ünite Etkinlikleri - Hafıza Kartları

7. Sınıf 2. Ünite kelimelerini kapalı kartları eşleştirerek tekrar edin.Hem doğru telaffuzları tekrar tekrar dinleyin hem de hafızanızı güçlendirin.
Image

Konu Anlatımı ve Kalıplar

7. Sınıf 2. Ünite Etkinliklerinde ünitede geçen kalıp ve konuları öğrenin. "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlâklısını severim." M. Kemal ATATÜRK
Image

Oyunlar

7. Sınıf 2. Ünite Etkinlikleri - "Sports" ünitesindeki kelimeler ile hazırlanmış görsel testler. Hem eğlenin hem de İngilizce kelimeleri tekrar ederek öğrenin.
What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir