2. Sınıf 8. Ünite Etkinlikleri

2. Sınıf 8. Ünite Etkinlikleri "Pets" yani "Evcil Hayvanlar" ünitesindeki kelime ve kalıpları kapsamaktadır.

2. Sınıf 8. Ünite Etkinlikleri için evcil hayvanlar temalı ünite kapsamında ünite kelimeleri ve kelime tekrarı için çeşitli etkinlikler hazırladık. Amacımız hem derslere hazırlanmanıza hem de farklı tekrar etkinlikleri ile öğrendiklerinizi pekiştirmenize yardımcı olmak.

Unutmayın en iyi ve kalıcı öğrenme bol tekrarla olur. Kelime sözlüğü, kelime alıştırmaları, konu anlatımı testler ve oyunları mutlaka deneyin.

Image

Kelimeler

2. Sınıf 8. Ünitede geçen  yeni 13 kelime. İstediğiniz kadar dinleyin. Hatta siz söyleyin o dinlesin. Doğru kelime telaffuzu için mutlaka deneyin.
Image

Eşleştirme

2. Sınıf 8. Ünite kelimelerini eşleştirin. 4'erli gruplar halinde verilen "Pets" ünitesinde kullanılan 13 kelimeyi tekrar edin. Toplam 4 kelime seti vardır.
Image

Hafıza Kartları

2. Sınıf 8. Ünitede kelimelerini kapalı kartları eşleştirerek tekrar edin. Hem doğru telaffuzları tekrar tekrar dinleyin hem de hafızanızı güçlendirin.
Image

Dinleme Testi

"Pets" ünitesindeki kelimeler ile dinleme anlama etkinliği. 
Image

Dinleme ve Yazma Testi

Görsele bakın, dinleyin. Karışık ve eksik verilen harfleri doğru yerlere taşıyarak "Pets" ünitesindeki kelimelerin yazılışlarını pekiştirin.
Image

Oyunlar

"Pets" ünitesindeki kelimeler ile hazırlanmış oyunlar. Hem eğlenin, hem kelimeleri tekrar ederek pekiştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.