5. Sınıf 4. Ünite Kelime Testleri

5. Sınıf 4. Ünite Kelime Testleri - My Daily Routine

5. Sınıf 4. Ünite Kelime Testlerini "Günlük Rutinim" anlamına gelen "My Daily Routine" ünitesinde bulunan kelimelerden seçerek hazırladık. Genel olarak bu ünitede günlük yaşam, alışkanlıklar ve düzenli yapılan işlerden bahsedilmektedir. Ayrıca  Geniş Zaman (Simple Present Tense) konusuna da yer verilmiştir.

Bu testteki amaç sizleri farklı bir şekilde yeni öğrendiğiniz kelimeler ile bir kez daha karşı karşıya getirmek. Bu sayede kelimeleri bir kez daha görerek tekrar etmenizi istiyoruz. Böylece sınav öncesi yapacağınız hazırlık süresi de azalacaktır. Ayrıca derslere daha çok katılmak için cesaret kazandıracaktır. Unutmayın en iyi öğrenme düzenli tekrar ile olur.

Aşağıdaki 5. Sınıf 4. Ünite Kelime Testleri için "My Daily Routine" ünitesindeki yeni ve önemli kelimelerden 20 tane seçtik. Öğrendiklerinizi tekrar etmeniz için her soruda bir resim verdik. Sizden istenen verilen seçenekler arasından resmi anlatanı sürükle-bırak yoluyla bulmanız.

İyi çalışmalar...

Comments 9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.