5. Sınıf 4. Ünite Kelimeleri

"My Daily Routine" Ünite Kelimeleri

5. sınıf 4. ünitede "My Daily Routine" yani "Günlük Rutinim" konusu ile ilgili tam 28 yeni kelime bulunmaktadır. Üniteye başlarken size yardımcı olması için hazırladığımız bu sayfada "My Daily Routine" kelimelerini; anlamlarını, resimlerini ve yazılışlarını görerek; okunuşlarını duyarak öğrenin. Kelime bilginizi geliştirerek okuduğunuz metinleri ve duyduğunuz cümleleri daha iyi anlayabilirsiniz.

Aşağıda 5. Sınıf 4. Ünite olan "My Daily Routine" ünitesinde geçen 28 kelimelik bir sözlük bulunmaktadır. Her yeni kelime, resimli ve anlamı yazılı olarak, verilmiştir. Ayrıca her bir kelimeyi ayrı ayrı dinleyebilir ve Ses Tanıma Özelliği sayesinde mikrofonunuzu kullanarak telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz. "İngilizce konuşamıyorum." diyenlerin çoğu aslında sesli okuma da yapamaz. Doğru telaffuz size derslerde daha aktif olmanız için cesaret de verecektir.

Haydi, kelimelere bakalım.

Image

get up

Image

wash hands and face

Image

brush teeth

Image

comb hair

Image

make bed

Image

get dressed

Image

have breakfast

Image

get on the bus

Image

go to school

Image

arrive at school

Image

have lunch

Image

come back home

Image

do homework

Image

play games

Image

feed the pet

Image

go online

Image

help mother

Image

watch TV

Image

have dinner

Image

read a book

Image

listen to music

Image

draw pictures

Image

walk the dog

Image

play the guitar

Image

clean the room

Image

tell a story

Image

talk

Image

go to bed

Comments 25

 1. Hocam ben telaffuzları doğru yaptım ama cevaplar küçük harf ile başlıyor ama sesi büyük harf olarak aldığı için hiçbiri doğru olmuyor.

  1. Post
   Author

   merhaba.. ses tanıma yazılımı küçük ya da büyük harf duyarlı değildlr.. yine de hepsi kontrol edildi.. bir sorun bulunamadı.. ilginize teşekkür ederiz..

   1. Post
    Author

    Sorunun tarayıcı kaynaklı olduğunu gördük. Ses tanıma özelliği için “CHROME” tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.