5. Sınıf 10. Ünite Dinleme Testi

"Festivals" yani "Kutlamalar" temalı 5. sınıf 10. ünite dinleme testi bu ünitedeki temel konuları ele almaktadır.

5. Sınıf 10. Ünite Dinleme Testi ile hem "Geniş Zaman" hem de "Şimdiki Zaman" kullanımını pekiştirmeyi hedeflemektedir. Bu etkinlikte cümle öğelerini karışık halde verdik. Sizden istenen karışık halde verilen sözcük ve kalıpları sürükle-bırak yoluyla sıralayarak duyduğunuz cümleri oluşturmak.

Unutmayın en iyi öğrenme bol tekrar yaparak gerçekleşir. Dinleme ise ders dışı ortamlarda hemen hemen hiç fırsat bulamadığınız bir kazanımdır. Önemli olan basit yapıları dinleyerek pekiştirmektir. Böylece gerektiği anda hem telaffuz endişesi azalır hem de konuşmak için daha cesaretli olabilirsiniz. Farklı kaynaklardan mümkün oldukça farklı etkinlikler öğrendiklerinizi pekiştirerek kalıcı olmasına yardımcı olur.

Aşağıdaki 5. Sınıf 10. Ünite dinleme testinde "Festivals" ünitesindeki kalıpları, duyduğunuz cümleleri oluşturmak için karışık halde verilen sözcükleri sıralayarak, pekiştirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.