5. Sınıf 5. Ünite Kelimeleri

"Health" Ünite Kelimeleri

5. sınıf 5. ünitede "Health" yani "Sağlık" konusu ile ilgili tam 25 yeni kelime bulunmaktadır. Üniteye başlarken size yardımcı olması için hazırladığımız bu sayfada "Health" kelimelerini; anlamlarını, resimlerini ve yazılışlarını görerek; okunuşlarını duyarak öğrenin. Kelime bilginizi geliştirerek okuduğunuz metinleri ve duyduğunuz cümleleri daha iyi anlayabilirsiniz.

Aşağıda 5. Sınıf 5. Ünite olan "Health" ünitesinde geçen 25 kelimelik sözlük bulunmaktadır. Her yeni kelime, resimli ve anlamı yazılı olarak, verilmiştir. Ayrıca her bir kelimeyi ayrı ayrı dinleyebilir ve Ses Tanıma Özelliği sayesinde mikrofonunuzu kullanarak telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz. "İngilizce konuşamıyorum." diyenlerin çoğu aslında sesli okuma da yapamaz. Doğru telaffuz size derslerde daha aktif olmanız için cesaret de verecektir.

Haydi, kelimelere bakalım.

Image

a headache

Image

a toothache

Image

a backache

Image

an earache

Image

a stomachache

Image

a fever

Image

flu

Image

a cold

Image

a cough

Image

the measles

Image

a sore throat

Image

a broken leg

Image

a broken arm

Image

a pain in my knee

Image

a cut on her finger

Image

a cut on his foot

Image

a runny nose

Image

aspirin

Image

blanket

Image

lemon and mint tea

Image

medicine

Image

plaster

Image

thermometer

Image

tissue paper

Image

hot water bottle

Comments 7

  1. Yazdım hocam ama a stomchache derken sözde ache kelimesini ayrı soylemişim biraz bir kısım kaldı yazayım unutmazsan WhatsApp’tan atarım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.