7nci Sınıf İngilizce

7. Sınıf İngilizce Dersi İçin
İhtiyacınız Olan Her Şey

7. Sınıf İngilizce dersinden bahsedeceğiz tabi ki ancak, nasıl oldu da 6. Sınıf bitti muhtemelen anlayamadığınız. Yaz tatili geldi geçti. Ortaokula başladığınız günler daha dün gibi gözünüzün önünde. Bu yıl da dolu dolu, eğlenceli ve keyifli geçecek. Peki ama 7. Sınıf İngilizce dersinde sizleri neler bekliyor? Her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 üniteden sorumlu olacaksınız. Tüm yıl boyunca, 10 ünitedeki kelimeleri, dil bilgisi yapılarını öğreniyor olacaksınız. Dil öğrenmenin altın anahtarları olan dinleme, konuşma, okuma ve yazma etkinliklerini yapacak, kendinizi geliştireceksiniz. Ve tabi ki her zaman olduğu gibi, englishall.org ailesi olarak sizleri destekleyecek, İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olacak harika etkinlikler hazırladık.

7. Sınıf İngilizce Konuları Nelerdir?

Eminim siz de 7. Sınıf İngilizce konuları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuz. Zaten bu yıl da 10 üniteden sorumlu olacağınızı öğrendiniz. Her zamanki gibi, bu yıl da kelime öğrenmek çok önemli olacak. Öğrendiğiniz kelimeleri bol bol kullanıyor olmanız size fayda sağlayacaktır. Birbirinden eğlenceli 7. Sınıf İngilizce konuları seni bekliyor. Sırası ile bu konulara hep birlikte bir göz atmaya ne dersiniz?

7. Sınıf İngilizce 1. Ünite: Appearance and Personality

Ve yıla başlıyoruz. İlk ünite aslında hem kendiniz hem de arkadaşlarınızı daha iyi tanımanıza fayda sağlayacak. 7. Sınıf İngilizce 1. Ünite adı 'Appearence and Personality’dir. Peki bu ne demektir? Appearence, appear yani ortaya çıkmak, görünmek fiilinden türemiş bir isimdir. Anlamı da görünüş demektir. Personality ise person yani insan kelimesinden türemiştir ve kişilik anlamına gelir. Ünite adından da anlayacağınız üzere, bu ünitede dış görünüşünüzden ve kişiliğinizden bahsediyor olacaksınız. Platformumuzda bu ünite ile ilgili özenle hazırlanmış aşağıdaki etkinlikleri yapabilirsiniz.

7. Sınıf İngilizce 2. Ünite: Sports

Yukarıdaki resimde ne görüyorsunuz? Sizce bu ünite ne ile ilgili olabilir? 7. Sınıf İngilizce 2. Ünite adı sporlar anlamına gelen ‘Sports’dur. Tahmin edeceğiniz üzere bu ünitede sporlardan bahsediyor olacağız. Siz spor yapar mısınız? Hangi sporları seversiniz? Aşağıdaki etkinlikleri platformumuzda bulabilir, eğlenerek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Comments 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.