5. Sınıf 1. Ünite Kelimeleri

"Hello" Ünite Kelimeleri

5. sınıf 1. ünitede "Hello" yani "Merhaba" ünitesinde geçen okul dersleri ile ilgili tam 15 yeni kelime bulunmaktadır. Üniteye başlarken size yardımcı olması için hazırladığımız bu sayfada "My Classes" kelimelerini; anlamlarını, resimlerini ve yazılışlarını görerek; okunuşlarını duyarak öğrenin. Kelime bilginizi geliştirerek okuduğunuz metinleri ve duyduğunuz cümleleri daha iyi anlayabilirsiniz.

Aşağıda 5. Sınıf 1. Ünite olan "Hello" ünitesinde geçen 15 yeni ders ismi bulunmaktadır. Her yeni kelime, resimli ve anlamı yazılı olarak, verilmiştir. Ayrıca her bir kelimeyi ayrı ayrı dinleyebilir ve Ses Tanıma Özelliği sayesinde mikrofonunuzu kullanarak telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz. "İngilizce konuşamıyorum." diyenlerin çoğu aslında sesli okuma da yapamaz. Doğru telaffuz size derslerde daha aktif olmanız için cesaret de verecektir.

Haydi, kelimelere bakalım.

Image

Language

Image

Turkish

Image

English

Image

Mathematics (Maths)

Image

Science

Image

Art

Image

Music

Image

Information Technology (I.T.)

Image

Physical Education (P.E.)

Image

Drama

Image

Social Studies

Image

Religion

Image

Geography

Image

Biology

Image

Chess

Comments 21

  1. Var mı benden bir tane daha var mı benim kadar akıllısı var mı? Ya İngilizceyi kökünden öğreneceğim ingilizlerden daha iyi konuşuyorum ya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.