5. Sınıf 9. Ünite Kelime Testi

5. Sınıf 9. Ünite Kelime Testi - Animal Shelter

5. Sınıf 9. Ünite Kelime Testini "Hayvan Barınağı" anlamına gelen "Animal Shelter" ünitesinde bulunan kelimelerden seçerek hazırladık. Genel olarak bu ünitede konuşma anında meydana gelen iş, eylem ve hareketlerden bahsedilmektedir. Ayrıca  Şimdiki Zaman (Present Continuous Tense) konusuna da yer verilmiştir.

Bu testteki amaç sizleri farklı bir şekilde yeni öğrendiğiniz kelimeler ile bir kez daha karşı karşıya getirmek. Bu sayede kelimeleri bir kez daha görerek tekrar etmenizi istiyoruz. Böylece sınav öncesi yapacağınız hazırlık süresi de azalacaktır. Ayrıca derslere daha çok katılmak için cesaret kazandıracaktır. Unutmayın en iyi öğrenme düzenli tekrar ile olur.

Aşağıdaki 5. Sınıf 9. Ünite Kelime Testi için "Animal Shelter" ünitesindeki yeni ve önemli kelimelerden 42 tane seçtik. Hızlı bir kelime tekrarı için kullanabileceğiniz bu testteki sorular için 3'er tane seçenek verilmiştir.

Comments 5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.