5. Sınıf 9. Ünite Dinleme Testi

5. Sınıf 9. Ünite Dinleme Testi

"Animal Shelter" yani "Hayvan Barınağı" temalı 5. sınıf 9. ünite dinleme testi bu ünitenin temel konulardan birini ele almaktadır. 5. Sınıf 9. Ünite Dinleme Testi ile konuşma anında etrafta olup biten olayları yani "Şimdiki Zamanı" ifade eden kalıpları pekiştirmeyi hedeflemektedir.

"Present Continuous/Progressive Tense" (Şimdiki Zaman) Türkçe'deki "-yor" ekini karşılayan zamandır. Özneye göre "am/is/are" yardımcı fiilleri ile fiilin sonuna eklenen -ing ekinin kullanımını hedeflemektedir. Bu etkinlikte cümle öğelerini karışık halde verdik. Sizden istenen ise verilen sözcük ve kalıpları duyduğunuz cümleyi yazmak için sıralamak.

Unutmayın en iyi öğrenme bol tekrar yaparak gerçekleşir. Dinleme ise ders dışı ortamlarda hemen hemen hiç fırsat bulamadığınız bir kazanımdır. Önemli olan basit yapıları dinleyerek pekiştirmektir. Böylece gerektiği anda hem telaffuz endişesi azalır hem de konuşmak için daha cesaretli olabilirsiniz. Farklı kaynaklardan mümkün oldukça farklı etkinlikler öğrendiklerinizi pekiştirerek kalıcı olmasına yardımcı olur.

Aşağıdaki 5. Sınıf 9. Ünite dinleme testinde "Animal Shelter" ünitesindeki kalıpları duyduğunuz cümleleri oluşturmak için karışık halde verilen sözcükleri sıralayarak pekiştirin.

Comments 7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.