6ncı Sınıf İngilizce

6. Sınıf İngilizce Dersi İçin
İhtiyacınız Olan Her Şey

Umarız 6. Sınıf İngilizce dersi yine en eğlencelisi olur. Şimdi sırada 6. Sınıf var. Ve yine birbirinden eğlenceli, birbirinden keyifli konular ve üniteler englishall.org adresinde sizi bekliyor. 6. sınıf İngilizce derslerinde öğrenciler hangi konuları görürler? Aslına bakarsanız, siz sevgili öğrenciler, bir sene boyunca toplam 10 ünite öğrenmekle sorumlusunuz. 6. Sınıf İngilizce konuları içerisinde her bir ünite farklı temada kelime ve dil bilgisi yapılarına ev sahipliği yapar. Siz de kelimeleri öğrenip yapıları kullanarak ünite sonlarında belli konular hakkında rahatlıkla iletişim kurabiliyor olacaksınız. Harika bir yıl sizi bekliyor. Başlayalım mı?

6. Sınıf 1. Ünite: Life

6. Sınıf İngilizce 1. Ünite adı ‘Life’dır. Anlamı ‘Hayat’ demektir. Ünite başlığından da anlaşılacağı üzere hayatımız, hayatımızla ilgili eylemler, günlük rutinimiz gibi konular üzerine kurgulanmış bir ünitedir. Bu ünite sonunda İngilizce konuşarak, rahatlıkla günlük yaşantınızdan bahsedebilir, karşınızdakine hayatı ile ilgili soru sorabiliyor olacaksınız. Bu üniteyi platformumuzdan çalışırken aşağıdaki etkinlikleri yapabilirsiniz.

6. Sınıf 2. Ünite: Yummy Breakfast

6. Sınıf İngilizce 2. Üniteadı ‘Yummy Breakfast’ yani ‘Lezzetli Kahvaltı’ dır. Bu ünitede, yiyecek ve içeceklerle iç içe olacaksınız. En çok ne yersiniz? En sevdiğiniz içecek nedir? Kahvaltıyı kim hazırlar? Tüm bunları konuşmaya hazır mısınız? Bu üniteyi platformumuzdan çalışırken aşağıdaki etkinlikleri yapabilirsiniz.

6. Sınıf 3. Ünite: Downtown

Sırada 6. Sınıf İngilizce 3. Ünite var. Bu ünitenin adı ‘Şehir Merkezi’ anlamına gelen Downtown’. Bu ünitede şehirde olan bitenlerden bahsederken şimdiki zamanı kullanıyor olabilirsiniz. Gelin, bu ünitede karşımıza hangi etkinlikler çıkacak, görelim.

6. Sınıf 4. Ünite: Weather and Emotions

6. Sınıf İngilizce 4. Ünite adı ‘Weather and Emotions’ yani ‘Hava Durumları ve Duygular’dır. Bu ünitede ne öğreneceğinizi bence tahmin ettiniz. Peki siz de hava durumlarının duyguları etkilediğini düşünenlerden misiniz? Aşağıdaki etkinlikleri platformumuzda bulabilirsiniz:

6. Sınıf 5. Ünite: At The Fair

Ve sıra geldi 1. Dönemin son ünitesine. 6. Sınıf İngilizce 5. Ünite adı ‘At the Fair’ yani ‘Panayırda’dır. Bu ünite çok eğlenceli ve keyiflidir. Atlı karıncalar, dönme dolaplar, çarpışan arabalar söz konusu olduğunda aksi düşünülebilir mi ki zaten? Haydi, etkinliklere göz atalım.

6. Sınıf 6. Ünite: Occupations

Hazır mısınız? 2. Dönem harika bir ünite ile başlıyor. 6. Sınıf İngilizce 6. Ünite adı ‘Meslekler’ anlamına gelen ‘Occupations’dır. Bu ünite size geleceğinizle ilgili fikir verebilir. Hazır mısınız? Bu ünite ile ilgili platformumuzda aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz.

6. Sınıf 7. Ünite: Holidays

6. Sınıf İngilizce 7. Ünite adı ‘Holidays’ olarak belirlenmiştir. Bu sözcük ‘Tatiller’dır. Bu ünitede çeşitli ülke ve kültürlerde bayramların nasıl kutlandığını göreceksiniz. Bizim ülkemizde hem dini hem de milli bayramlar kutlanır. Ramazan Bayramı’nın İngilizce nasıl söylendiğini biliyor musunuz? Merak etmeyin, öğreneceksiniz. Aşağıdaki etkinlikleri platformumuzda bulabilirsiniz:

6. Sınıf 8. Ünite: Bookworms

Sırada 6. Sınıf İngilizce 8. Ünite var. Adı ‘Kitap Kurtları’ anlamına gelen ‘Bookworms’ adını taşır. Bu ünitede kitap türlerinden, hangi kitapları sevip hangi kitapları sevmediğinizden bahsedeceksiniz. Peki siz hangi tür kitapları seversiniz? Aksiyon mu yoksa macera mı? Aşağıdaki etkinlikleri platformumuzda bulabilirsiniz:

6. Sınıf 9. Ünite: Saving The Planet

6. Sınıf 9. Ünite adı ‘Saving the Planet’ yani ‘Gezegeni Kurtarmak’ olarak belirlenmiştir. Bu ünitede insanlara yuva olan Dünya’mızı nasıl koruyacağınızdan bahsediyor olacaksınız. Platformumuzda bu ünite ile ilgili aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz.

6. Sınıf 10. Ünite: Democracy

6. Sınıf 10. Ünite adı ‘Democracy’dir. Okunuşundan da anlayabileceğiniz gibi Türkçe anlamı ‘Demokrasi’dir. Demokrasi, halkın kendi kendini yönetebilmesi demektir. Peki siz bu süreç hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Daha fazlasını öğrenmeye hazır mısınız? Haydi gelin, hep birlikte bakalım. Platformumuzda bu ünite ile ilgili aşağıdaki etkinlikleri bulabilirsiniz.

Sevgili öğrenciler, umarız buraya kadar yapabildiklerimizle derslerinizi biraz da olsa eğlenceli ve kolay hale getirebilmişizdir. Sizce de öyle değil mi? 7. Sınıfta tekrar görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.