İngilizce Ülkeler ve Milletler

4. Sınıf 2. Ünite Ülkeler ve Milletler

Aşağıda 4. sınıf 2. ünite "Nationality" yani "Milliyet" ünitesinde geçen Ülkeler ve Milletler ile ilgili eşleştirme etkinliği bulunuyor.

4. Sınıf 2. Ünite Ülkeler ve Milletler ile ilgili alıştırmalar içerisinde "Nationality" ünitesinde kullanılan ülkeleri ve milletleri öğrenmenize yardımcı olması için hazırlanmış 20 farklı ülke ile ilgili 2'şer sürükle bırak alıştırması bulunmaktadır.

Çoğu zaman okul ve ödevler dışında İngilizce bir kelimeyi duyma, yazma veya kullanma ihtimali oldukça azdır. Bu yüzden öğrendiğiniz kelimelerin büyük bir kısmını unutmanız da olasıdır.

İngilizce veya herhangi bir dil öğreniminde en değerli birikim olan kelilmeler ve kelime etkinlikleri ile daha çok zaman geçirmeniz gerekiyor olabilir. Amacımız yeni bir dil öğrenirken sizleri mümkün olduğunca İngilizce ile yakın tutmak. Öğrendiklerinizi unutmamak için, herhangi bir kaynak kitaptan veya siteden, düzenli olarak tekrarlayın.

Belli başlı bazı ülkeler ve milletlerin bulunduğu 4. Sınıf 2. Ünite ülkeler ve milletler etkinliğini aşağıda bulabilirsiniz.

Aşağıdaki 4. Sınıf 2. Ünite Ülkeler ve Milletler Testinde ülkeler ve milletleri anlatan birer resim verdik. Siz de bu ülkeler ve milletleri cümlelere göre tamamlamaya çalışarak öğrendiklerinizi tekrar yoluyla pekiştirin.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Comments 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.