3. Sınıf 1. Ünite İngilizce Oyunlar

3. Sınıf 1. Ünite İngilizce Oyunlar sayfasında "Greeting" ünitesinde öğrendiğiniz yeni kelimeleri seçerek kelime testleri ve oyunlar hazırladık. Biliyorsunuz ki kelime dağarcığı ihtiyaç duyulduğu anda anlama, konuşma veya yazma sırasında sizlere cesaret veren en büyük etkendir. Tek bir yöntemle kelime öğrenmek tabi ki mümkün değildir. Bizim amacımız sizlere kelimeleri ezber yaptırmadan tekrar ettirmek.

Hangisi olursa olsun bir dil öğrenirken öğrendiğiniz kelimeleri eğer gerçek ya da kurgu (kâğıt üzerinde) bile olsa herhangi bir durum veya cümle içinde kullanmadan uzun süre akılda tutabilmek pek mümkün değildir. Tabi hırs yapıp, her şeyi bırakıp sadece bu amaçta ezber yapmazsanız. 3. sınıf 1. ünitedeki İngilizce oyunlar sayesinde sizlere kelimeleri birkaç kez daha tekrar imkanı sağlıyoruz. Böylelikle hem derslere hem de sınavlara daha iyi hazırlanabileceğinizi umuyoruz.

Unutmayın düzenli tekrar ile kelime öğrenme sürecini kalıcı hale getirebilirsiniz. Ve aşağıda sizin için hazırladığımız "Greeting" yani "Selamlaşma" temalı üniteden seçilmiş 3. sınıf 1. ünite İngilizce oyunlar bulunmakta.

Hepsi siz İngilizceyi biraz da eğlenerek öğrenin diye. ↓↓↓

Resimleri anlamlarıyla eşleştirin.

Doğru resmi seçin.

Kart seçip soruyu cevaplayın.

Resimleri anlamlarıyla eşleştirin.

Kart seçip soruyu cevaplayın.

Kart seçip soruyu cevaplayın.

Resmin anlamını seçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.