İngilizce Yes No Soruları

İngilizce Evet Hayır Soruları

Meslekler temalı ünite kelime ve kalıplarını tekrar etmeniz için hazırladığımız bu 6. Sınıf 6. Ünite İngilizce Yes No Soruları etkinliği özellikle kelime bilgisi, geçmiş zaman kullanımı ve anlama becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Resimlerle birlikte verilen sorulara, resimlere uygun olacak şekilde Yes No kalıpları ile kısa yanıtlar veriniz. İngilizce Yes No Sorularına yanıtlarken aşağıda verilen kelimelerden uygun olanları doğru şekilde sıralayın.

Çoğu zaman öğrenme ortamlarındaki öğrenciler ders içindeki etkinliklere cevabı bilse bile katılmak istemez. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de yanlış yanıt verme endişesidir. Oysa cümleye nasıl başlayacağını bilen öğrenciler bu endişeden uzak olurlar. Ve öğrendikleri konuya daha çok odaklanırlar. Bu yüzden Soru-Cevap etkinlikleri, derslere katılmak veya gerektiğinde konuşmak için, size büyük cesaret verecek etkinliklerdir. Hem de ders esnasında söz alıp konuşmak için sizleri daha da cesaretlendirecektir.

 6. Sınıf 6. Ünite olan "Occupatians" ünitesinde geçen İngilizce Yes No Soruları konusunu aşağıdaki Soru-Cevap etkinliği ile pekiştirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.