8. Sınıf 10. Ünite Kelime Eşleştirme

Kelime Eşleştirme

Aşağıda 8. sınıf 10. ünite kelime eşleştirme etkinlikleri için hazırlanmış 20 bölüm bulunuyor.

Kelime ve anlamlarını çok çabuk mu unutuyorsunuz? Öğrendiğiniz kelimeler aklınızda kalmıyor mu? İçinizden evet demek zorunda kalıyorsanız; kelime etkinlikleri ile daha çok zaman geçirmeniz gerekiyor olabilir.

Uzun sürecek bir macera olan İngilizce dersleriniz için her üniteye özel kelime eşleştirme etkinlikleri hazırladık. Amacımız yeni bir dil öğrenirken sizleri mümkün olduğunca İngilizce ile yakın tutmak. Öğrendiklerinizi unutmamak için, herhangi bir kaynaktan veya siteden, düzenli olarak tekrarlayın.

İngilizce öğrenirken öğrendiklerinizden, özellikle kelimelerden, çok uzak kalmamak gerekir. Tekrar edilmeyen her bilgi gibi kelime bilgisi de kullanılmadıkça unutulmaya daha yatkındır.Yeni kelimelerin bulunduğu 8. Sınıf 10. Ünite "Natural Forces" yani "Doğal Afetler" temalı ünite kelimelerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Aşağıda 8. Sınıf 10. Ünite Kelime Eşleştirme etkinliklerini 4'erli kelime ve resim grupları halinde verdik. "Natural Forces" ünitesinde geçen kelimeleri, sürükle-bırak yoluyla, anlamları ile eşleştirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.