6. Sınıf 9. Ünite Kelime Eşleştirme

Kelime Eşleştirme

Aşağıda 6. sınıf 9. ünite kelime eşleştirme etkinlikleri için hazırlanmış 10 bölüm bulunuyor.

Kelime ve anlamlarını çok çabuk mu unutuyorsunuz? Öğrendiğiniz kelimeler aklınızda kalmıyor mu? İçinizden evet demek zorunda kalıyorsanız; kelime etkinlikleri ile daha çok zaman geçirmeniz gerekiyor olabilir.

Uzun sürecek bir macera olan İngilizce dersleriniz için her üniteye özel kelime eşleştirme etkinlikleri hazırladık. Amacımız yeni bir dil öğrenirken sizleri mümkün olduğunca İngilizce ile yakın tutmak. Öğrendiklerinizi unutmamak için, herhangi bir kaynaktan veya siteden, düzenli olarak tekrarlayın.

İngilizce öğrenirken öğrendiklerinizden, özellikle kelimelerden, çok uzak kalmamak gerekir. Tekrar edilmeyen her bilgi gibi kelime bilgisi de kullanılmadıkça unutulmaya daha yatkındır.Yeni kelimelerin bulunduğu 6. Sınıf 9. Ünite "Saving The Planet" yani "Gezegeni Kurtarmak" temalı ünite kelimelerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Aşağıda 6. Sınıf 9. Ünite Kelime Eşleştirme etkinliklerini 4'erli kelime ve resim grupları halinde verdik. "Saving The Planet" ünitesinde geçen kelimeleri, sürükle-bırak yoluyla, resimleri ile eşleştirin.

Comments 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.