4. Sınıf 4. Ünite Kelime Dinleme Yazma Testi

4. Sınıf 4. Ünite Kelime Dinleme Yazma Testi ile "Free Time" yani "Boş Zaman" ünitesi ile ilgili yeni öğrendiğiniz kelimeleri dinleyin.

Boş zaman etkinlikleri temalı ünite kelime ve kalıplarını tekrar etmeniz için hazırladığımız bu 4. Sınıf 4. Ünite Kelime Dinleme Yazma Testi özellikle kelime bilgisi ve telaffuz geliştirmeyi hedeflemektedir.

Resimleri ile birlikte verilen kelimeleri istediğiniz kadar dinleyerek hem okunuşlarını pekiştirin hem de karışık halde verilen harfleri sıralayarak öğrendiklerinizi test edin.

Dinleme etkinlikleri derslere katılmak veya gerektiğinde konuşmak için size büyük cesaret verecek etkinliklerdir. Çoğu öğrenci ders içindeki etkinliklere cevabı bilse bile katılmak istemez. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de yanlış telaffuz etme endişesidir. Oysa telaffuz konusunda kendini iyi hisseden öğrenciler bu endişeden uzakta olurlar ve konuya daha çok odaklanırlar. Bu da öğrenme ortamında söz alıp konuşmak için onları daha da cesaretlendirir.

Aşağıdaki testte 4. Sınıf 4. Ünite olan "Free Time" ünitesinde geçen yeni 10 kelimeyi, karışık verilen harfleri sıralayarak yazın.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.