4. Sınıf 3. Ünite Kelime Eşleştirme

Kelime Eşleştirme

Aşağıda 4. sınıf 3. ünite kelime eşleştirme etkinlikleri için hazırlanmış 7 bölüm bulunuyor.

Kelime ve anlamlarını çok çabuk mu unutuyorsunuz? Öğrendiğiniz kelimeler aklınızda kalmıyor mu? İçinizden evet demek zorunda kalıyorsanız; kelime etkinlikleri ile daha çok zaman geçirmeniz gerekiyor olabilir.

Uzun sürecek bir macera olan İngilizce dersleriniz için her üniteye özel kelime eşleştirme etkinlikleri hazırladık. Amacımız yeni bir dil öğrenirken sizleri mümkün olduğunca İngilizce ile yakın tutmak. Öğrendiklerinizi unutmamak için, herhangi bir kaynaktan veya siteden, düzenli olarak tekrarlayın.

İngilizce öğrenirken öğrendiklerinizden, özellikle kelimelerden, çok uzak kalmamak gerekir. Tekrar edilmeyen her bilgi gibi kelime bilgisi de kullanılmadıkça unutulmaya daha yatkındır.Yeni kelimelerin bulunduğu 4. Sınıf 3. Ünite "Cartoon Characters" yani "Çizgi Film Karakterleri" temalı ünite kelimelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Aşağıda 4. Sınıf 3. Ünite Kelime Eşleştirme etkinliklerini 4'erli kelime ve resim grupları halinde verdik. "Cartoon Characters" ünitesinde geçen kelimeleri, sürükle-bırak yoluyla, resimleri ile eşleştirin.

Comments 1

  1. Ben Hatice Hanım İlkokulu’na giden bir öğrenciyim ve yarın ingilizce sınavım var bu site sayesinde sınavımdan daha rahat bir şekilde puan alacağımı düşünüyorum. Aslında İngilizcem o kadar da iyi değil ama ben ablam gibi bu siteden çalışarak notumu yükselteceğime inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.