4. Sınıf 2. Ünite Kelimeleri

"Nationality" Ünite Kelimeleri

4. sınıf 2. ünitede "Nationality" yani "Milletler" konusu ile ilgili 20 ülke ve bu ülkelerin bayrakları, dilleri ve milletlerinden bahsederken kullanılan kelimeler bulunmaktadır. Üniteye başlarken size yardımcı olması için hazırladığımız bu sayfada "Nationality" kelimelerini; anlamlarını, resimlerini ve yazılışlarını görerek; okunuşlarını duyarak öğrenin. Kelime bilginizi geliştirerek okuduğunuz metinleri ve duyduğunuz cümleleri daha iyi anlayabilirsiniz.

Aşağıda 6. Sınıf 6. Ünite olan "Occupations" ünitesinde geçen 58 kelimelik sözlük bulunmaktadır. Her yeni kelime, resimli ve anlamı ile birlikte verilmiştir. Ayrıca her bir kelimeyi ayrı ayrı dinleyebilir ve Ses Tanıma Özelliği sayesinde mikrofonunuzu kullanarak telaffuzunuzu da geliştirebilirsiniz. "İngilizce konuşamıyorum." diyenlerin çoğu aslında sesli okuma da yapamaz. Doğru telaffuz size derslerde daha aktif olmanız için cesaret de verecektir.

Haydi, kelimelere bakalım.

Turkey

Image

Turkish

Syria

Image

Syrian

Spain

Image

Spanish

Saudi Arabia

Image

Saudi Arabian

Russia

Image

Russian

Mexico

Image

Mexican

Japan

Image

Japanese

Italy

Image

Italian

India

Image

Indian

Greece

Image

Greek

Germany

Image

German

France

Image

French

England

Image

English

Egypt

Image

Egyptian

China

Image

Chinese

Canada

Image

Canadian

Brazil

Image

Brazilian

Austria

Image

Austrian

Australia

Image

Australian

America

Image

American

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.