3. Sınıf 1. Ünite Diyalog Tamamlama

"Greeting" temalı 3. Sınıf 1. Ünite Diyalog Tamamlama

3. Sınıf 1. Ünite "Selamlaşma" ünitesinde kullanılan sözcük ve kalıpları kullanarak diyalogları tamamlama etkinliğini ile öğrendiklerinizi test edin.

Aşağıdaki etkinliklerde 4 adet farklı diyalog verilmiştir. Bu diyaloglar biriyle tanışma esnasında aranızda geçebilecek muhtemel cümleleri ya da tanıdığınız birisiyle karşılaştığınızda söylenebilecek örnek cümleleri içermektedir.  Diyaloglardaki boşlukları verilen sözcük ve kalıplardan uygun olanlar ile tamamlayın. Okuduğunuzda anlamlı birer konuşma olacak şekilde yeni öğrendiğiniz ünite kavramlarını sürükle-bırak etkinliği ile tamamlayın. 

Her şeyi ezberleyemezsiniz ve ezber geçici, kısa süreli bir öğrenme yöntemidir. Öğrendiklerinizin kalıcı olması için en iyi yöntem, farklı etkinlikler ile düzenli olarak tekrar yapmaktır. Özellikle yabancı bir dil öğrenirken ders haricinde o dil ile ilgili hiçbir tecrübe edinemezsiniz. İşte bu yüzden biz de sizlere öğrendiklerinizi tekrar edebileceğiniz 3. Sınıf 1. Ünite Diyalog Tamamlama etkinliği ile destek olmak istedik.

Comments 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.