2. Sınıf 1. Ünite Kelime Bulmaca

2. Sınıf 1. Ünite Kelime Bulmacası "Words" yani "Sözcükler" ünitesindeki kelime ve kalıplardan seçilerek hazırlanmıştır.

2. Sınıf 1. Ünite Kelime Bulmaca içerisinde "Words" ünitesindeki kelime grupları ve kalıpları tekrar etmek için hazırlanmış 4'er sorulu kelime avı bulunmaktadır. Resimleri verilen kelimelerin İngilizcelerini bulmacada bulup sonra işaretlemeniz istenmektedir.

Yeni bir dil öğrenirken sizi tüm etkinliklerde daha güçlü yapacak olan en önemli şeylerden biri kelime bilgisi olacaktır. Her ünitede birçok yeni sözcük ve kalıp olduğu düşünülürse farklı etkinliklerle düzenli olarak yapılacak tekrarın daha kalıcı ve etkili olacağı açıktır. 

Önemli olan öğrendiğiniz yeni kelimelerden uzaklaşmadan farklı biçimlerde tekrar etmek. Böylelikle kelime dağarcığınız sürekli güncel ve daha zengin olacaktır. 2. Sınıf 1. Ünite Kelime Bulmaca etkinliği ile umarız ki sizlere öğrenirken az da olsa katkımız olur...

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.